Anasayfa Ürünlerimiz العربية English

İletişim

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Mücadeleleri, tıklayın.

CORONA VİRÜSÜ V.B. TÜM VİRÜS VE BAKTERİLERİN DEZENFEKSİYON

MÜCADELELERİNDE;

 KOLAY, ETKİLİ, HIZLI VE EKONOMİK YÖNTEM !

Aksu İlaçlama youtube kanalımız !

Aksu İlaçlama facebook kanalımız !

Profesyonelce ilaçlama nasıl yapılmalıdır !

Sınıfında benzersiz ve ödüllü ULV' lerimiz varsa, ayrıcalığınızın olduğunu bilirsiniz.

 

CİHAZ ALIMI İÇİN İZLENECEK YOL

  

    OKULLAR ve HASTANELER başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşların, ortam havasında bulunan virüsler, bakteriler vb. görünemeyen yaşayan canlılardan  korunabilmesi için bulundukları yerlerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

  Özel üretim cihazlarımızla elma sirkesi kullanılarak ortam dezenfeksiyonu yapılabilmektedir. Diğer cihazlarla mikronize atılamadığından ortam ıslanır, bir işe yaramaz. Bakanlıktan ruhsatlı ve onaylı büyük ve küçük tüm cihazlarımız bu işe uygundur.

Uygulama şekli;

8lt depo haznesine; 7lt su + 1lt elma sirkesi konarak kimyasalsız, kolay, etkili ve ekonomik ortam dezenfeksiyonu sağlanır. (depo haznesi 30dk biter, vanası kısılarak yapıldığında 5 saatte biter) 20 m2 lik bir alanda 15 saniye sağa ve sola çevirerek uygulamalar hızla yapılır.

 

Aksu Ece-10 Sırt Tipi cihazın Teknik Özellikleri

   Aksu modelleri, ergonomik yapısıyla çok rahat kullanılabilme özelliğine sahiptir. Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir. Cihazlarımızla yapılan ilaçlamalar girilemeyen dar alanlara da ulaşmaktadır. Cihazın sağladığı aerosol sis(küçük ilaç zerrecikleri) oluşturabilmesi sayesinde, gözle görülemeyecek kadar küçük olan canlıları(mikropları-virüsleri) yok etmektedir. (Ayar vanası sayesinde istenilen damla çapına indirgenebilmektedir)     

 

Aksu Ece-10 Elle Çekilebilir veya Sırt Tipi cihazın Teknik Özellikleri

   AKSU modelleri, tüm bakteriyel ve viral hastalıkların alandan yok edilmesini sağlayan, en etkili dezenfekte etme yöntemidir. Görünmeyecek kadar küçük ve zararlı virüsleri ancak havayı ve alanı dezenfekte ederek, başarılı olunabilmektedir. AKSU modelleri çok düşük hacimle ilaçlama yapan, özel üretim  ilaçlama cihazlarıdır. İdeal püskürtme ünitesi olarak bilumum uçan ve yürüyen haşerelerle mücadelesinin yanında, dezenfekte maddelerinin atılmasına da imkan sağlamaktadır. Cihazlarımız ile antiseptik (insan, hayvan ve bitkilerin dokularına yerleşerek hastalığa yol açan bakteri, virüs, mantar gibi tek hücreli asalak canlıları yok etmek sağlıklı yaşamın temel koşullarından biridir. Antiseptik, antibiyotik ve dezenfektan gibi değişik adlarla anılan birçok madde bu amaçla geliştirilmiştir.) atılmasına müsaade eder, dezenfeksiyon amaçlı uygulamalarda güvenle kullanılır. Doğaya ve çevreye saygılı cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır. Diğer ürünlerimizi görmek için tıklayınız.

        

  Cihazlarımız ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisi oluşturmaktadır. Virüsleri yok etmede kalıcı, etkili ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. Bu teknik ile oluşan zerrecikler uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür. 
   Ürünlerimiz ile amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp, ilaçlamada kesin sonuca gitmektir.

  AKSU U.L.V. cihazları ile başarı oranı çok yüksektir. Yapılan ilaçlamalar kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir. Damla analiz sonuçlarını görmek için tıklayınız.

      Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı  mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında çevre kirliliğini önlemektedir.

  İlaç dağılım düzgünlüğünü iyileştirmek ve ilaçlama hacmini azaltmanın yanında birim alanda kullanılan ilaç dozunu da azaltmak ekoloji ve ekonomi yönünden gerekli olduğu ve AKSU cihazlarının bu amaca uygun olduğu, üniversitelerimizin akademisyenleri tarafından, laboratuar çalışmalarında ispatlanmıştır. Dezenfeksiyon uygulamalarıyla ilgili daha geniş bilgi için, tıklayınız.

TARIM BAKANLIĞINDAN ONAYLIDIR / APPROVED BY THE MINISTRY OF AGRICULTURE

THE PRICE LIST FOR EXPORT PRODUCTS / FİYAT LİSTESİ

Cihazların Teknik Şartnameleri / Technical Specifications of the Devices

KOLAY, ETKİLİ VE EKONOMİK YÖNTEM

 

Açık ve kapalı alan tüm zararlı böcek ve virüslerde,"çözüm ortağınız"

AKSU MAKİNA MÜCADELE SONUÇLARI

İletişim

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

İşinizi; Profesyoneller ile Profesyonelce Yapın!

Cihazların Teknik Şartnameleri

Technical Specifications of the Devices

Okullarda dezenfeksiyon nasıl yapılır? "Alet işler, el övünür" (Bakanlıktan ruhsatlı ve onaylı)

Açık ve kapalı alan tüm zararlı böcek ve virüslerde,"çözüm ortağınız"

OKUL VE HASTANELERDE AKSU ULV' LERİ İLE DOMUZ GRİBİNDEN KORUNMA YOLLARI & WAYS TO PROTECT FROM SWINE INFLUENZE

Restaurantta ortam dezenfeksiyonu uygulaması yapılırken, ortamın güzel kokması ve hijyenik olması sağlanır.

Bereket TV Shot during VIV Turkey Poultry Fair of which we are one of the sponsors / Sponsorlarından Olduğumuz, VIV Tavukçuluk Fuarı Bereket TV Çekimi

Considerable interest from foreign visitors to our stand during VIV Turkey, Poultry Fair in İstanbul / VIV İstanbul Tavukçuluk Fuarında, Uluslararası Ziyaretcilerden Standımıza Yoğun İlgi

Aksu İlaçlama Makinaları VIV 2015 Tavukçuluk Fuarı

The videos from the VIV Turkey Poultry Fair of which we are one of the sponsors / Sponsorlarından Olduğumuz VIV Tavukçuluk Fuarından Görüntüler

Sponsorlarından Olduğumuz, VIV Tavukçuluk Fuarı Köy TV Çekimi

Aksu Naz Octopus Device annihilates all pests most effectively / "AKSU NAZ AHTAPOT CİHAZI" "tüm zararlı böcekleri en etkili bir şekilde yok eder"

Spraying and disinfection with Aksu Naz Octopus Device in hatcheries / Yumurta Tavukçuluğunda "Aksu Naz Ahtapot" Cihazı ile İlaçlama ve Dezenfeksiyon Yapılırken.

VIV 2013 Tavukçuluk Fuarı / Bizim Topraklar

14.Uluslararası Growtech Tarım Fuarı, "Bereket Tv Fuar Saati Proğramı"

"Bir Kişi Bir Ürün"

 
 

     

 

 Ürünlerimiz; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garantilidir.

15 yıl yedek parça ve servis garantisi  vardır. 

 

www.aksuilaclama.com.tr

www.aksuilaclama.com

 

 

Domuz Gribi İçin Dezenfeksiyon Makinaları, tıklayınız!
 
Corona virüsü nedir?

MERS-CoV (Middle East Respiratory Syndrome) ilk olarak 2012 yılında Suudi Arabistan'da tespit edildi. Hala Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde görülüyor.

Corona virüsü, insanlarda akut ve sistemik bir hastalık olarak görülüyor. Genellikle ağır solunum yolu hastalığı bulgularıyla ortaya çıkıyor. Virüs, insanlarda ve hayvanlarda hastalığa neden olabiliyor. Henüz kaynağı ve geçiş yolları tam olarak açıklanmasa da deve sütü risk faktörü olarak görülüyor. İnsandan insana solunum yolu, aerosol oluşturan işlemler gibi yollarla bulaşabiliyor. Virüsün bulaşması için yakın temasın önemli olduğu biliniyor.

Virüsün belirtileri ve tedavisi

Kuluçka süresi 5-14 gün olan virüsün belirtileri, ateş, titreme, öksürük, solunumun yüzeyselleşmesi, boğaz ağrısı, myalji, kusma, abdominal ağrı olarak açıklanıyor.

Hastalığın belirli bir tedavisi ise bulunmuyor. Ampirik olarak geniş spektrumlu antibiyotikler, antiviraller, renal replasman tedavisi ile tedavi edilebiliyor. Kullanımı onaylanan herhangi bir aşısı yok. Özellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar, İran, Kuveyt, Yemen, Umman, Lübnan gibi ülkelerde görülen hastalık, genelde bu ülkelere son 14 gün içerisinde yapılan seyahat ile geçiyor

Nasıl bulaşır?
Corona virüsler birçok farklı canlıda hastalıklara neden olabilir. Ancak, SARS-CoV insanlar ve maymunlar, Himalaya misk kedisi, rakun köpeği, kedi, köpek ve kemirgenler gibi hayvanlara bulaşabilir. Kış aylarında daha çok görülen bu virüs; özellikle solunum yolları, karaciğer, mide, barsak ve sinir sistemini etkileyebilir. Grip gibi kolayca, öksürme ve hapşırma ile havaya saçılan virüslerin alınması, enfekte materyale dokunulmasının ardından ağız ve buruna temas sonucunda bulaşabilir.

Belirtileri nelerdir ve tanısı nasıl konulur?
Çoğunlukla üst solunum yolu hastalıkları belirtileri olan burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı ve ateş olabilir. Bu virüsler bazen zatürre gibi alt solunum yolu hastalıklarına yol açabilir. Bu durum, kalp-akciğer hastalığı, bağışıklık sistemleri yetersizliği veya yaşlı olan kişilerde daha sık görülür. Klinik belirtiler hafif olduğundan laboratuvar testleri genellikle çok sık kullanılmaz. Ancak gerektiğinde serolojik tetkikler ve polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) gibi laboratuvar testleri kullanılabilir.

Nasıl tedavi edilir?
Coronavirüs hastalığı olan çoğu kişide hafif seyirli olduğundan ilaç tedavisine gerek kalmadan iyileşir. Ancak, bazı belirtileri azaltmak ve hastayı rahatlatmak için ağrı kesici-ateş düşürücüler, öksürük ilaçları ile bol sıvı desteği ve istirahat önerilir. Ek hastalığı ve durumu ağır olanların hastanede yatarak tedavileri gerekebilir.

Korunmak için neler yapılabilir?
Coronavirüs enfeksiyona karşı korumak için mevcut aşı bulunmamaktadır. Genel önlemlere dikkat ederek enfeksiyon riskini azaltmak mümkün olabilir. Sık el yıkama alışkanlığı ve hasta kişilerle temastan kaçınmak önemlidir.

 

Sayaç