Anasayfa Ürünlerimiz العربية English

İletişim

U.L.V. NEDİR?

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

 

    U.L.V. (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. U.L.V. tekniği ile oluşan zerrecikler uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür. Damla analiz sonuçlarını görmek için tıklayınız.

   U.L.V. (soğuk sisteme) ile amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığından, rüzgar faktörü önem kazanmaktadır. Rüzgarın durgun olduğu sabah ve akşam gün batımı yapılan ilaçlama özellikle uçan insektisitlerin havada yoğun olduğu saatlere rastlar. Saatte 10-15 km. hızla yapılan ilaçlama idealdir. AKSU U.L.V. cihazları, haşere ile mücadelenin yanında, antiseptik atılmasına müsaade eder, dezenfeksiyon amaçlı uygulamalarda kullanılır. Tavuk çiftlikleri ve kümeslerde teneffüs yoluyla bazı aşıların verilmesinde de kullanılır. AKSU U.L.V. cihazları ile başarı oranı son derece yüksektir. Yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.

İNOVATİF YENİ NESİL AKSU U.L.V.' LERİ; ERGONOMİK, HAFİF, EKONOMİK, ÇEVRE DOSTU, EN SESSİZ VE ESTETİK GÜZELLİĞE SAHİPDİR.  SIRTTA, ELLE ÇEKEREK VEYA ARAÇ ÜZERİNDE KULLANILABİLİR. İÇ VE DIŞ ALAN, LOGAR VE ÇÖP ALANLARINI, MUAZZAM İLAÇLAR VE HAŞEREYİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YOK EDER.  SINIFINDA BENZERİ YOKTUR.

 

    1985 yılından bu yana patentini de alarak üretimini yaptığımız, “Yeni Nesil İlaçlama Makineleri” ile sektörde yeniliklerle öncülük etmekteyiz. Ürünlerimizin ucuz çakmasını yapanlar aynı performansı yakalayamadığı ve ağır olduğu için, çiftçiler tarafından artık ayırt edilmekte, yabancı menşeli bile olsa siz “Aksu Makina” mısınız diyerek marka değerine önem vermektedir. Çiftçinin serasının kendi seramız gibi düşünerek, satmaktan çok eğitimle doğru olanı sunmaya çalışmaktayız. Uygulama esasının temeli “doğru zamanda, doğru ilacı, doğru makine” ile ilaçlamaları gerekmekte olduğundan yola çıkarak başarının anahtarını sunuyoruz. Yeter ki sisteme, bilime ve bizim tecrübelerimize güvenin...

   İlaç dağılım düzgünlüğünü iyileştirmek ve ilaçlama hacmini azaltmanın yanında birim alanda kullanılan ilaç dozunu da azaltmak ekoloji ve ekonomi yönünden gereklidir.  Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir.

   Makinelerimiz sadece seralar için değil, tüm tarımsal mücadeleleri de kapsamaktadır. Sırta takılan, en ufak modelimizle bile mükemmel ince püskürtme özelliği sayesinde 8lt ilaç deposu ile minimum 90 adet, 10 yaşındaki zeytin ağacını ilaçlayabilmektedir. Diğer sistem ilaçlama makineleri ile yoğun sulu ilaç kullanıldığından, ilacın %80’ i toprağa akmakta ve halkalı leke hastalığını artırmakta, oysaki ağaca aynı miktar ilacı yoğun su yerine az su ile akmadan kaplayarak ilaçlandığında, halkalı leke hastalığının önüne geçilir, aynı insana yapılan aşı gibi düşünülmelidir. Damardan iğne ile nokta gibi yerden tedavi edilir, yıkayarak aşı olmaz…

 

DAMLA DİNAMİĞİ VE DAĞILIMI

 

 

ÇEVRE İLAÇLAMASI VİDEO GALERİSİ TIKLAYIN.

Uluslararası City Expo, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı muhteşem organizasyonla açıldı. Yurtiçi ve yurtdışı belediyeler "inovasyon ödüllü" ürünlerimize yoğun ilgi gösterdi.
                         
Şehircilik ve Teknoloji Fuarı, Stand Tasarımımız.

Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir. & Our products have 2 year warranty against fabrication faults. The products have 15 year spare part and service warranty.

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

KOSGEBE KAYITLI FİRMALARA HİBE DESTEĞİ

Cihazların Detaylı Teknik Özellikleri

AKSU HİBE DESTEKLER

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen,

Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

KOLAY, ETKİLİ VE EKONOMİK İLAÇLAMA

 

 AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI; TÜM ÜRÜNLERİNİ, AKADEMİSYENLERLE UZUN   AR-GE ÇALIŞMALARI SONUÇUNDA GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.

 

         

 

HER ULV, AKSU DEĞİLDİR !

detay için resimlerin üzerine tıklayınız.

Yürüyen ve uçan tüm haşerelerle, "Entegre Vektör Mücadelesinde" kullanılır.

 

 

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

 

KOLAY, ETKİLİ VE EKONOMİK İLAÇLAMA

 

SINIFINDA BENZERSİZ VE PATENTLİ ÜRÜNLERLE ÖDÜLLÜ FİRMAYIZ.

AKSU ECE-10 BELGELERİ

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU EFE-30 BELGELERİ

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU EFE-20 BELGELERİ

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU EFE-20 BELGELERİ

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU ECE-10 JENR.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU EFE 10

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

AKSU NAZ AHTAPOT

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AKSU NEM SENSÖRÜ

CİHAZ TALİMATI

AKSU ECE 30

ARAÇ ÜZERİ (2 ÇIKIŞLI)ULV CİHAZI

AKSU ECE 45

ARAÇ ÜZERİ (3 ÇIKIŞLI)ULV CİHAZI

 

AKSU ECE 60

ARAÇ ÜZERİ (4 ÇIKIŞLI) ULV CİHAZI

AKSU ECE 90

ARAÇ ÜZERİ (6 ÇIKIŞLI) ULV CİHAZI

AKSU NAZ 45

ARAÇ ÜZERİ (3 ÇIKIŞLI)ULV CİHAZI

    

AKSU NAZ 50

ARAÇ ÜZERİ (4 ÇIKIŞLI)FANLI ULV CİHAZI

 

AKSU NAZ 60

ARAÇ ÜZERİ (4 ÇIKIŞLI) ULV CİHAZI

AKSU NAZ 90

ARAÇ ÜZERİ (6 ÇIKIŞLI) ULV CİHAZI

SİRKÜLASYON FANI

YÜKSEK DEVİRLİ FAN (3300M3)

     Cypermectin 175 EC

ÇEVRE SAĞLIĞI

ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI İÇİN, TIKLAYINIZ 

 

NİZAMİ İLAÇLAMA

GEREKLİ KORUYUCU ÖNLEMLER

AKSU EFE-100

ARAÇ ÜZERİ (8 ÇIKIŞLI) ULV CİHAZI

ÜRÜNLERİMİZ; TÜRKİYE'DEKİ TÜM TARIM KREDİ VE PANCAR KOOPERATİFLERİNDE SATILMAKTADIR.

Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir.

 

Cihazların Teknik Şartnameleri(Türkçe)

Cihazların Teknik Şartnameleri(İngilizce)

FİYAT LİSTESİ (TR) & ÜRÜN İHRAÇ FİYAT LİSTESİ 

Çevre Sağlığı İlaç Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

ANA SAYFA

AKSU HİBE DESTEKLER

 AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI; TÜM ÜRÜNLERİNİ, AKADEMİSYENLERLE UZUN AR-GE ÇALIŞMALARI SONUÇUNDA GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.

 

Firmamız kalitesiyle ve sağladığı güvenle, her zaman liderliğini rakipsiz sürdürecektir.

 

İşinizi; Profesyoneller ile Profesyonelce Yapın!

Niçin AKSU U.L.V. ' leri?

U.L.V. NEDİR?

 (Tescilli ürünlerimiz patentimiz altındadır, TR 2005 00558 Y)

.

  Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları ucuzdur. Belediye ilaçlamacılığında görselliğin çok önemli olduğu bilinmektedir. U.L.V. (sulu-soğuk sisleme) sistemleri görünmediğinden, genellikle halk tarafından belediye çalışanlarına, "su sıkıp geçiyorlar" diye eleştirilerde bulunulur. Entegre Vektör Mücadelesinde görevli profesyonel ilaçlama ekiplerimiz tarafından keşfedilen, görünür olma metodu ile dumanlama yapar gibi görselliğe hitap edilmekte ve sivrisineği cihazın üzerine çekmesi sağlanmaktadır. U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

  Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir.

  Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı  mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında çevre kirliliğini önlemektedir. Belediyelerin ve Otellerin mazot için harcadıkları maddi külfeti ortadan kaldırmaktadır. Doğaya ve çevreye saygılı U.L.V. cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır.  

 

  AKSU ECE-10, AKSU ECE-30, AKSU ECE-45, AKSU ECE-60, AKSU ECE-90, AKSU EFE-25, AKSU EFE-50, AKSU EFE 75 U.L.V., cihazları, solüsyonu havaya ortalama 30 mikron civarında bırakır. Dağıtımı, rüzgara bağlı hava akımı sağlar. İlaç sağa-sola, ne kadar küçük mikronlarda ve ne kadar yükseğe atılırsa özelliği daha çok önem arz etmektedir. Çok kısa aralıklarla değişen hava akımları sayesinde havada saatlerce kalacak şekilde bırakılan ilaç damlacıkları mega alanlara yayılabildiğinden bilhassa belediye ve otellerin büyük ilaçlama alanlarında son derece etkili olmaktadır. Sıcak sisleme (dumanlama) cihazları ile sonuç alamayan belediyeler ve oteller bu cihazlarla sorunlarını çözebilmişlerdir. Dar bir alanı ilaçlarken damla çapı artırıldığında, ilaç yere daha hızlı ineceğinden lokal ilaçlama yapılabilmektedir.  

  AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, alan spreylemesinde başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.

 

 

AKSU U.L.V. CİHAZLARININ TEMEL ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

            

 

     

   

          AKSU U.L.V. CİHAZLARININ DAMLA ANALİZ SONUÇLARI   

        (Tek yetkili merci, Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından)

Sayısal Ortalama Çap (mikron)

34,480

Yüzeysel Ortalama Çap (mikron)

36,237

Hacimsel Ortalama Çap (mikron)

37,908

Sauter Çap (mikron)

41,487

Tekdüzelik Katsayısı

1,099

Ayar vanası sayesinde istenilen mikron çapı elde

edilmektedir. (1-30 mikron)

 

AKSU U.L.V. CİHAZLARI İLE

AÇIK ALANDA HAŞERE İLE MÜCADELE SONUÇLARI

AÇIK ALANDA RANDIMAN
1. Gün % 40
3. Gün % 50
5. Gün % 60
7. Gün % 70
10. Gün % 85

 

DAMLALARIN YERE DÜŞME SÜRESİ

Suyun Damla Çapı Büyüklüğü 1 Metreden Düşme Süresi
100 Mikron 4 Saniye
50 Mikron 5 Dakika
20 Mikron 4 Saat
1 Mikron 8 Saat
0.25 Mikron Ölçülemez

 

haşere ile  mücadelede; haşerenin alabileceği mikron çapı bellidir,

dolayısıyla fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.

İlaçlı zerreciklerin 1cm2 ye düşen ilaç miktarı

(yukarıdaki resim herhangi bir zararlı böceğin büyültülmüş halidir,tıklayınız)

 

Damlacık Büyüklüğü 1cm2 'ye Düşen Damlacık Miktarı
400 mikron 1 damlacık
200 mikron 8 damlacık
100 mikron 64 damlacık
50 mikron 512 damlacık

AKSU U.L.V.' LERİ; BİTKİYİ YIKAMADAN, KAPLAYARAK İLAÇLAR

 

 

İlaçlı zerreciklerin cm2 ye düşen ilaç miktarı

(büyültmek için resimlerin üzerine tıklayınız)

400 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 1 damlacık (bitkiyi yıkayarak)

200 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 8 damlacık

100 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 64 damlacık

50 mikronla ilaçlama yapıldığında, cm2 'ye 512 damlacık (bitkiyi kaplayarak)

AKSU U.L.V.' LERİ;

TARIMDA;  BİTKİYİ YIKAMADAN, KAPLAYARAK İLAÇLAR

SİVRİSİNEK MÜCADELESİNDE;  EN İDEAL DAMLACIKLARLA HAŞERE YOK EDİLİR.

 

 

Damla Dinamiği ve Dağılımı için tıklayınız !

Mega alanlar için araç üstü ULV modelleri

ÜRÜNLERİMİZ / BELGELERİMİZ

  

 

 

Referanslarımızı görmek için tıklayınız

    Otellerin iç alan ve açık alan çevre ilaçlamaları Aksu ürünleriyle korkulu rüya olmaktan çıkmaktadır. Otelde çalışan herhangi bir personelin rahatça yapabileceği, uzmanlık gerektirmeyen bir ilaçlama yöntemidir. Otelin lobisinden cihazın en düşük ayarıyla yapılan ilaçlama, otel oda kapıları açık bırakıldığı takdirde haşereyi etki altına alarak öldürür, hiçbir leke ve iz bırakmaz. Kullanılan ilaçlar çevre sağlığı ilaçları olması kaydıyla hiç bir sorun yaşanmaz. (çevre sağlığı ilaçları için tıklayınız.)
   Durgun hava şartlarında açık alan ilaçlanırken, otelin veya çevredeki ilaçlanması istenilen yerlerin pencereleri açıldığında, binaların yüksekliği ne olursa olsun, cihazın ince ayarında püskürtme sağlanarak,  başta sivrisinek olmak üzere haşereleri etkisi altına alarak yok eder.
   50-60 dönümlük bir tatil sitesini, uzatma kablosu yardımıyla alanın orta yerinde 2-3 sabit noktadan, rüzgarın istikametinde gezdirmeden, yapılan ilaçlama son derece etkilidir. Bu şekilde ilaçlama yapılırken, kapı ve pencereleri kapatmaya gerek kalmadan civardaki insanların, hatta konut sahiplerinin haberi dahi olmadan haşere yok edilmiş olur. 
   Aksu
ürünleri çok geniş kullanım alanlarıyla; otellerde, evlerde, tüm kapalı alanlarda; askeri birliklerin yemekhane, lojman ve yatakhanelerinde; seralarda, depolarda kısaca tüm yerleşim yerlerinde rahatlıkla güvenle kullanılır. Referanslar için tıklayınız.

  Elde taşınabilir yabancı ve kopyası yerli cihazlar, kullanıcıları yorduğu için tercih edilmemektedir. 9kg. olan ağırlık zamanla 20 kg. hatta daha fazla hissetmesine sebep olduğu için, patentli yüksek Türk teknolojisiyle üretilen, Aksu Ece-10 sırt tipi U.L.V. cihazı tercih edilmektedir.
  Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir. Girilemeyen dar alanlarda lokal ilaçlama yapmak için en ideal çözümdür. (çöp alanları, logarlar, fosseptik çukurları, ahırlar vb. alanlar)

   Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı  mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında, çevre kirliliğini önlemekte, Belediyelerin ve Otellerin mazot için harcadıkları maddi külfeti ortadan kaldırmaktadır. Doğaya ve çevreye saygılı U.L.V. cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır.

 

ALAN SPREYLEMESİ NEDİR?

    Alan spreylemesinin temeli, çok fazla miktarda küçük insektisit damlacıkları üretmek üzerine kurulmuştur. Bu damlacıklar haşere ile uçma faaliyeti esnasında temasa geçtiğinde, öldürücü insektisit bulutu oluşturan ve sis görüntüsü veren bir alan spreyleme yöntemi olan termal sisteminin yerini günümüzde U.L.V. (Ultra Low Volume) yöntemi almıştır.

    Sivrisinek ve karasinek gibi uçan haşereler, alan spreylemesine karşı çok hassastır. Çünkü sprey sisi içerisinde uçarlarken damlacıklar ile temas ederler. Başlıca spreyleme çeşitleri, caddelerin spreylenmesi, pazar alanları, çöplük alanlar ve binalarda yapılan ilaçlamalardır. Tüm bu ilaçlamalarda büyük bir sis bulutu haline gelen insektisit tüm alana ulaşır ve popülasyonda büyük bir düşüş görülür.

BAŞLICA PRENSİPLER

      Bütün insektisit uygulama yöntemlerinde olduğu gibi, başarılı bir alan spreylemesinde de önemli olan insektisit ve haşerenin birbirleriyle temasının sağlanması ve bu temas süresinin mümkün olduğunca artırılmasıdır.

     Bunun için de sprey sisi optimum büyüklükte damlacıklar ve öldürücü doza ulaşacak miktarda insektisit içermeli fakat çok büyük olmamalıdır. Aksi taktirde, haşere gereken miktardan fazla insektisit alacak ve insektisit ziyan olacaktır. Çok büyük damlacıklar ayrıca kısa sürede yere düşer ve haşere ile temas edecek kadar uzun süre havada kalamaz.

      Bunun tersi durumda, yani damlacıklar çok küçük olduğunda, havada rüzgarla uçabilir ve atmosferde kaybolabilir. Ayrıca küçük damlacıklar haşere ile temas edebilmeleri için gerekli momentumu sağlayacak kütleye sahip değildir. Çünkü küçük damlacıklar haşerenin kanatlarının doğurduğu rüzgarın oluşturduğu hava akımına karşı oldukça hassastır.

    İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması alan spreylemesinde başarının anahtarıdır.

İlaç partiküllerinin havada askıda kalma süresi = Randımandır

 

     U.L.V. ilaçlama makinalarının kalitesi ne kadar uygun çapta ilaçlı su damlası ürettiği ile ölçülmektedir. Aşağıda; Aksu ULV cihazlarına ait damla analiz sonuçları, 1 metreden yere düşme süresi ile 10ncu gün sonundaki %85 başarı oranı görülmektedir, tıklayınız.

 

   

Yürüyen ve uçan tüm haşerelerle, "Entegre Vektör Mücadelesinde" kullanılır.

Damla Dinamiği ve Dağılımı için tıklayınız !

%50 HİBE DEVLET DESTEĞİNDEN YARARLANMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER, TIKLAYINIZ.

 

 

ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER REFERANSLAR HABERLER FUARLAR İLETİŞİM
BELEDİYELERDE OTELLERDE TARIMDA BELGELERİMİZ
Teknik Özellikler Technical Features VİDEOLAR Dijital Katalog
U.L.V. NEDİR? DİĞER WEB SİTEMİZ NEDEN AKSU U.L.V.'Sİ?
FİYAT LİSTESİ YEDEK PARÇA FİYATLARI