Anasayfa Ürünlerimiz Belediyelerde العربية English

İletişim

AKSU EFE-20 FANLI ELLE ÇEKİLEBİLİR TİPİ U.L.V. CİHAZI

ÇEŞİTLİ SERA ÇİZİMLERİ, tıklayınız.

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

"Sera Alanına Hiç Girmeden İlaçlama İmkanı"

  Bu yöntemle 5 dönümlük bir sera alanının tam ortasına Aksu Efe-20 U.L.V. cihazını koyup 45dk bir yöne, 45 dk' da diğer yöne çevirerek ilaçlama yapılmaktadır. Aynı yayla dumanı gibi sera içinde sis oluşturulmakta, homojen yayılımı ile sadece yaprağın altındaki ve üstündeki böceği değil, üsteki demirinden alttaki toprağına kadar ulaşır ve en etkili mücadele bu yöntemle olur. Tabanından  tavanına seranın tamamı ilaçlanmaktadır. İnsektisit ve fungusit tüm ilaçlar kullanılabilmekte ve sık ilaç yapmaya gerek kalmamaktadır. 20lt.'lik krom nikel ilaç deposu, ilaç vanası tam açıldığında yaklaşık 90dk.' da bitirilmektedir. İlaç vanası kısıldığında ise 5 saatte bile ilaç bitmemektedir.  Aksu ULV'leriyle öldürülemeyen bir böcek başka hiçbir metotla öldürülemez. Yardımcı fan desteği ile 30 dönüm sera alanı bile bu metotla ilaçlanabilmektedir.

    AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, hacim ilaçlamasında başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir. 

AKSU EFE-20 FANLI ELLE ÇEKİLEBİLİR MANUEL TİP U.L.V. CİHAZI

          

Elektrik sorunu olan yerlerde cihazın gücüne uygun Jeneratör kullanılmaktadır.

2013 HİBE DESTEKLİ ÇİFTÇİ LİSTESİ

ÜRÜNLERİMİZ; TÜRKİYE'DEKİ TÜM TARIM KREDİ VE PANCAR KOOPERATİFLERİNDE SATILMAKTADIR.                            

Hibe Destekler için, tıklayınız.

 

AKSU EFE-20 FANLI ELLE ÇEKİLEBİLİR KRİKOLU TİP U.L.V. CİHAZI

    

Manuel kaldırma koluyla, merkezden 210cm kaldırılabilir.

AKSU EFE-20 FANLI ELLE ÇEKİLEBİLİR HİDROLİKLİ TİP U.L.V. CİHAZI

            

Hidrolik kaldırma koluyla, merkezden 270cm kaldırılabilir.

             

AKSU EFE-20 U.L.V. CİHAZININ RESİM ve VİDEO GALERİSİ

AKSU EFE-20 U.L.V. CİHAZININ RESİM ve VİDEO GALERİSİ

Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir. & Our products have 2 year warranty against fabrication faults. The products have 15 year spare part and service warranty.

 

        

       

AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI; PATENTİNİ DE ALARAK ÜRETTİĞİ,

AKSU EFE-20 FANLI SERA TİPİ İLAÇLAMA CİHAZLARI İLE;

 

* İlaç, işgücü ve zamandan tasarruf sağlanır.

* İlaç bitki üzerinde çok iyi tutunduğu için, etkin ilaçlama yapar ve ilaçlama süresi uzar.

* İlaç damla çapı(mikron) istenilen oranda ayarlanabilir.

* Ürünlerde ilaç kalıntısı ve lekesi olmaz. (Kalıntı süresi kısa olan ilaçların kullanılabilme özelliğinden dolayı " rezidül kalıntı ve leke" sorunları yaşanmaz)

* Aksu U.L.V. cihazları, ilaçları zamanında uygun miktarda ve yalnızca hedefe ulaştırır. Bitkiyi yıkamadan kaplayarak ilaçlar ve ilaç toprağa akmaz.

* Suda eriyen toz ve sıvı her türlü ilaç atılır.

* Cihaz kendini bir dönemde amorti eder.

* Yerli üretimin tüm avantajlarını sunmaktadır.

* Ürünlerimiz 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garantili olup, 15 yıl yedek parça ve servis garantisi bulunmaktadır.

* İyi tarım uygulamalarında tek alternatif ve en iyi çözümdür.

* Ürünlerimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılmaktadır, talep ediniz.

* Ürünlerimiz Tarım Bakanlığından ruhsatlıdır, tıklayınız.

* Kullanımı kolay ve etkili olduğu için tercih edilmektedir.

 

YARARLI OLAN ÖZELLİKLERİ;

 

*  5 dönüm sera alanı, 1000lt. yerine 20lt. ile 80 dk. ilaçlanmaktadır.

* Seranın içine girmeden, Aksu Efe-20 fanlı ULV cihazı ile sabit bir noktadan ilaçlama yapılır.

*  İlaçlamalardan  kaynaklanan lekeler ve kalıntı sorunu Aksu Efe-20 ile olmamaktadır.

* Eski sistem ilaçlamalarla; kullanılması zaruri ve pahallı olan, kalıntı süresini uzatan sistemik ağırlıklı ilaçlar kullanılmaktadır. Oysaki Aksu Efe-20 ilaçlama cihazında daha ucuz olan ve kalıntı süresini uzatmayan kontak etkili ilaçlar kullanılmaktadır. Akdeniz üniversitesinin yapmış olduğu bilimsel çalışma raporu için tıklayınız.

* Yaprağın her tarafına ilaç ulaştığından yani etkili ilaçlama yapıldığından, sık sık ilaçlama yapmaya gerek yoktur. Sık aralıklarla ilaçlama yapılmamasından dolayı da bir başka tasarruf elde edilmektedir.

* Cihazın üzerinde bulunan açma kapama ana şalteri ile cihaz kontrol edilmektedir.

* Aksu Efe-20 fanlı ULV cihazlarıyla sera aralarına hiç girmeden 100m uzunluğundaki sera tüneli boyunca fanın sağladığı  sirkülasyon (hava akımı) ile ilaçlı zerrelerin yaprağın altına ne kadar gidiyorsa en üstteki demirine de aynı şekilde gelmesi sağlanmaktadır. İnsektisit (zararlı böcek ilaçları) ve fungusit (mantari hastalıklar) için en etkili ve tasarruflu cihazdır.

* Sadece nem alma kullanımı için; cihazın yan tarafındaki ana şaltere bağlı fanın ve ULV cihazını çalıştıran sigortalardan, ULV cihazının sigortasını kapalı konuma getirip sadece fanın çalışması sağlanarak ortamdaki nemin alınması sağlanmaktadır.(cihazın her zaman bitkiyle direk teması olmamalı ve bitkiye direk tutulmamalıdır) Böylece mantari birçok hastalığın önüne de geçilmiş olmaktadır.

* Aksu Efe-20 fanlı ULV cihazı aşağı yukarı hareket ettirilebilmesiyle serada çok rahat kullanılabilmesinin yanında bitkinin yüksekliğine göre ayarlanabilmektedir.

* Dezenfeksiyon amaçlı uygulamalarda da kullanılabilmektedir.

* Damla analiz sonuçları için, tıklayınız.

* Mücadeledeki başarı oranı %85' dir.

 

Aksu U.L.V. cihazlarıyla yok edilemeyen bir canlı başka hiçbir şekilde yok edilemez.

Her U.L.V. Aksu U.L.V.'si asla değildir!

NEDEN AKSU U.L.V.'Sİ?(tıklayınız)

    Özellikle insektisit uygulamalarında hiç sera içerisine girmeden, dışardan ilaçlamayla son derece etkili mücadele yaptıklarını ve üreticilere böceğin ölmemesi gibi bir sorun yaşanmamaktadır. “Sera ilaçlamalarında, sera alanına ortalama aynı miktarda ilacın düşmesi sağlandığı için homojen kaplama yapılmakta sadece yaprağın altı veya üstü değil, ortamdaki havanın da ilaçlaması sağlandığından sera demirleri ve naylonlarına yapışan böcekleri dahi etki altına alarak yok etmektedir. Sistemik ağırlıklı bitkinin kılcal damarlarına kadar giren ve kalıntı süresi uzun olan, bu tip ilaçları kullanma yerine, kalıntı süresi kısa olan kontak etkili ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde “kalıntı ve leke” sorunları yaşanmamaktadır. Yağmurlu havalarda bile ilaçlamalar yapılabilmektedir. Etki gücü diğer sistemlere göre en az 3 kat daha fazladır. Hafta da bir yapılan ilaçlamanın süresi uzamakta ve sürekli ilaçlama yapılmasına gerek kalmamaktadır”

  İlaç dağılım düzgünlüğünü iyileştirmek ve ilaçlama hacmini azaltmanın yanında birim alanda kullanılan ilaç dozunu da azaltmak ekoloji ve ekonomi yönünden gereklidir.  Mükemmel püskürtme özelliğine sahip olduğu için, sırtında taşınabilme kolaylığının yanında, sabit noktadan da ilaçlamalar yapılabilmektedir. 5dk. aynı noktaya baktırıldığında yaklaşık 30m. püskürtebilmektedir. Küçük tip seralarda hiç içeri girmeden bile ilaçlama yapılabilmektedir.

   1985 yılından bu yana patentini de alarak üretimini yaptığımız, “Yeni Nesil İlaçlama Makineleri” ile tarım sektöründe yeniliklerle öncülük etmekteyiz. Ürünlerimizin ucuz çakmasını yapanlar aynı performansı yakalayamadığı ve ağır olduğu için, çiftçiler tarafından artık ayırt edilmekte, yabancı menşeli bile olsa siz “Aksu Makina” mısınız diyerek marka değerine önem vermektedir. Çiftçinin serasının kendi seramız gibi düşünerek, satmaktan çok eğitimle doğru olanı sunmaya çalışmaktayız. Uygulama esasının temeli “doğru zamanda, doğru ilacı, doğru makine” ile ilaçlamaları gerekmekte olduğundan yola çıkarak başarının anahtarını sunuyoruz. Yeter ki sisteme, bilime ve bizim tecrübelerimize güvenin…

JENERATÖRLÜ CİHAZI SEÇTİĞİNİZDE; 100M KABLO İLE KUZEY, GÜNEY, DOĞU, BATI ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE 40.000M2 ALANDA ELEKTRİK SORUNU OLMADAN İLAÇLARSINIZ. YÖN ÇİZİMİ için tıklayınız.

       

SIRT TİPİ U.L.V. CİHAZLARIMIZLA ÇEŞİTLİ İLAÇLAMALAR YAPILIRKEN

U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

İnovasyon ödüllü ürünlerimizle; Bayer-Nunhense çözüm ortağı olduk...   15 dekar muz serasında içeriye girmeden ilaçlama
5 dönüm gerbera çiçek serasına hiç girmeden ilaçlama Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 285 (sera ortasından ilaçlama)
Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 286 (sera ortasından ilaçlama) Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 287 (sera ortasından ilaçlama)
Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 288 (6,5 dönümlük seranın ilaçlamadan sonraki sis görüntüsü) sera içerisindeki en etkili böcekle mücadele yöntemi AKSU EFE-20' NİN PÜSKÜRTME TEKNİĞİ
AKSU EFE-20 U.L.V. CİHAZINI YENİ GÖREN ÇİFTCİLERİN GÖRÜŞLERİ Çiftci Eğitim Çalışması
Rezidül Kalıntı ve İlaçlamadan Kaynaklanan Lekeler Aksu Efe-20 Fanlı 1
Aksu Efe-20 Fanlı 2 Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 10
Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 11 Aksu Efe-20 sera ilaçlamaları 12

 U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

Çiftçilerimizin tamamen kendi öz iradeleri ile anlattığı ve videoya çekip gönderdiği memnuniyetleri (Atilla Yıldırım)  
İnsektisit ve fungusit uygulamalarında;

  Sera ilaçlamalarında en iyi neticeyi, ürünlerimizi kullanan çiftçiler yapmaktadır. Fazla eleman gerektirmeyen yeni sistemle ilaçlamalar korkulu rüya olmaktan çıkmaktadır. Sera ilaçlamalarındaki başarı oranları çok yüksektir. Trips, kırmızı örümcek, tuta kelebeği, beyaz sinek vb. tüm zararlıları yok etmek için en etkili ve kesin çözümdür.  "İlaç öldürmedi" sorunu olmadığı gibi "kalıntı ve leke" sorunu da olmamaktadır.  

 AKSU EFE - 20  ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZININ ÜSTÜNLÜKLERİ

  Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları oldukça hesaplıdır. U.L.V. video görüntüleri için tıklayınız.

 

 

 

                                                                                                 

 

AKSU EFE - 20 FANLI ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZI
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor (ULV)

1x1200 W Elektrik Motoru 220 V, 50 Hz.

İlaç Tank Kapasitesi

20 lt. (paslanmaz çelik)

İlaç Tüketimi 

1-15 lt/h

İlaç Damla Çapı 

1-30 mikron (ayarlanabilir)

İlaç Verimi

İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i istenilen ideal mikron ayarındadır.

İlaç Karışımı 

EC, SC, WP (suyla karışabilen ilaçlar)

Boş Ağırlığı 

75 kg.

Ölçüleri (UxGxY) 

90cm uzunluğu, 90cm eni, 170cm yüksekliği