Anasayfa Ürünlerimiz Belediyelerde العربية English

İletişim

AKSU ECE - 30  (2 ÇIKIŞLI) ARAÇ ÜZERİ U.L.V. CİHAZI

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen, Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

AKSU ULV'LERİ UÇKUN MÜCADELE SONUÇLARI

Aksu Ece-30 cihazı ile minimum 50 hektar ve üzeri açık alan çevre ilaçlamalarında!

    Aksu İlaçlama Makinaları 1985 yılında Ankara' da kurulmuştur. Patentli "Yeni Nesil ULV İlaçlama"  makinalarını icat edip, imal ederek yerli üretime katmıştır. Tescilli ürünlerimiz; ISO-9001, CE, TSE kalite yeterlilik, imalat yeterlilik, Yerli Malı Belgeli, T.O.B.B’ nden ayda 1500ad çıkartacak Kapasite Raporu, Sanayi Bakanlığı satış sonrası hizmet yeterlilik ve garanti belgeleri ile hizmet vermektedir.

   Tüm araç üzeri ULV cihazlarımızda, firmamıza özel üretim Honda jeneratör kullanılmaktadır. Çevre ilaçlamalarında en etkili mücadele, sivrisineğin alabileceği mikron çapında damlacıklar üretmektir. "Çok fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir"  

   Aynı zamanda sivrisinek mücadelelerinde görsellik çok önemlidir. Aynı termal sistemde olduğu gibi akşamleyin yapılan ilaçlamalar çok daha görünür olmaktadır. Sivrisinekler cihazın üzerinde bulunan ışığın cezp etmesi sonucu püskürtülen ilaçla yok edilmektedir. Çevre İlaçlama  videoları için tıklayınız.

    Opsiyonel olarak sunduğumuz girilemeyen dar alanlar, rögarlar(logarlar), çöp alanları, ahırlar vb. yerler için Aksu Ece-10 cihazı ile en az 10m veya üzeri uzatma kablo kullanarak yapılabilmektedir. (Elektrik gücünü cihazın üzerinde bulunan özel üretim honda jeneratörden sağlamaktadır.)

 

Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir. & Our products have 2 year warranty against fabrication faults. The products have 15 year spare part and service warranty.

   AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, alan spreylemesinde başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.   

ÇEVRE İLAÇLAMASI VİDEO GALERİSİ TIKLAYINIZ.

  

         

Spraying of Hotel Surrounding is carried out with the quality of Aksu U.L.V. and effectiveness

Otel Çevre İlaçlamaları Aksu ULV Kalitesi ve Etkinliği ile yapılır.

TRT TV Çekimi ile 1, 2 ve 3 Çıkışlı AKSU U.L.V. Görüntüleri

 

ÇEVRE İLAÇLAMASI VİDEO GALERİSİ TIKLAYINIZ.

AKSU ECE - 30  (2 ÇIKIŞLI)  ARAÇ ÜSTÜ U.L.V. CİHAZININ ÜSTÜNLÜKLERİ

  Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları oldukça hesaplıdır. Belediye ilaçlamacılığında görselliğin çok önemli olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla U.L.V.(sulu-soğuk sisleme) sistemleri görünmediğinden dolayı da sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sorunu aşmak içinde özel bir sistemle dumanlama yapar gibi görselliğe hitap edildiği gibi sivrisineği üzerine çekmesi de sağlanmaktadır. U.L.V. video görüntüleri için tıklayınız.

   Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı  mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında çevre kirliliğini önlemektedir. Belediyelerin ve Otellerin mazot için harcadıkları maddi külfeti ortadan kaldırmaktadır. Doğaya ve çevreye saygılı U.L.V. cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır.    

 

SIRT TİPİ U.L.V. CİHAZLARIMIZLA, LOGAR  İLAÇLAMALARI

  

 U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

NEDEN AKSU U.L.V.'Sİ?

 
AKSU ECE - 30 İKİ ÇIKIŞLI ARAÇ ÜZERİ U.L.V. CİHAZI
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor (Jenetatör) 

Honda 6HP - 3,2 kVA gücünde, 4 zamanlı, tek silindirli

Motor (ULV)

2x1200 W Elektrik Motoru 220 V, 50 Hz.

Yakıt & Yağ 

Kurşunsuz benzin, 10-30 & 20-50 benzinli motor yağı

Yakıt Tank Kapasitesi 

4 lt.

Yakıt Tüketimi 

1,63 lt/h

İlaç Tank Kapasitesi

30 lt.

İlaç Tüketimi 

4,5-30 lt/h

İlaç Damla Çapı 

1-30 mikron (ayarlanabilir)

İlaç Verimi

İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i istenilen ideal mikron ayarındadır.

İlaç Karışımı 

EC, SC, WP

Uzaktan Kumanda

İlacı açıp kapamaya yarayan şalter ve 5m.kablo aracılığı ile aracın içerisinden kontrol edilebilme imkanı.

Boş Ağırlığı 

90 kg.

Ölçüleri (UxGxY) 

90x65x65 (cm)

Foseptikler ve Çöp Bidonları için

Sırt ULV cihazı ile 50-100 mt. ara kablosu kullanarak ilaçlama yapabilme imkanı, (isteğe bağlı)